Stephen has logged 253 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Primary Colors

Primary Colors

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Meridian

Meridian

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry