RSS feed for ChicagoDice
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★
Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★
Edit this entry  
06
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Bad Ass

Bad Ass

2012
×
Edit this entry  
05
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Edit this entry  
27
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Edit this entry  
17
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★
Edit this entry  
12
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Beirut

Beirut

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★½
Edit this entry  
29
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Patton

Patton

1970
×
★★★★
Edit this entry  
15
Predator

Predator

1987
×
★★★
Edit this entry  
15
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
Edit this entry  
14
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry