RSS feed for Francesco

Francesco has logged 20 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Can Quit Whenever I Want

I Can Quit Whenever I Want

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Edit this entry  
06
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry