Francesco has logged 27 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Speravo de morì prima

Speravo de morì prima

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Bears' Famous Invasion of Sicily

The Bears' Famous Invasion of Sicily

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry