• Cinderella

  • Malignant

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Moxie

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • Cadaver

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Death Note

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Creep

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Calvary

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★

  • Escape from Tomorrow

    ★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★★