Brandon has logged 43 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spiral

Spiral

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lamb

Lamb

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moxie

Moxie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry