Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • This Place Rules

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Licorice Pizza

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Anima

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Billy Star

    ★★★★

  • The Greatest Showman

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • mother!

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Emoji Movie

    ★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • T2 Trainspotting

    ★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★

  • La La Land

    ★★

  • Dog Eat Dog

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★½

  • Sausage Party

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Deadpool

    ★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★½

  • The Revenant Part II

  • Kiki

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★