ChickenNunget has logged 324 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★
Edit this entry  
27
Memoria

Memoria

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★
Edit this entry  
22
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
08
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tragedy of Man

The Tragedy of Man

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tragedy of Man

The Tragedy of Man

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Caligula

Caligula

1979
×
Edit this entry  
04
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★
Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
AEW Full Gear 2021

AEW Full Gear 2021

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Häxan

Häxan

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry