ChickenNunget has logged 36 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Duel

The Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
American History X

American History X

1998
×
★★★
Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dragon Ball Z: Battle of Gods

Dragon Ball Z: Battle of Gods

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Act of Seeing with One's Own Eyes

The Act of Seeing with One's Own Eyes

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Domestic Girlfriend

Domestic Girlfriend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry