• The Green Knight

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

  • Pig

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

  • The Broken Hearts Gallery

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cuties

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Concealed Carry

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Ma

    ★★

  • Destined for Greatness

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ½

  • The Beach Bum

    ★★

  • A Madea Family Funeral

    ½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★