RSS feed for chickenstrisps

chickenstrisps has logged 89 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Concealed Carry

Concealed Carry

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Destined for Greatness

Destined for Greatness

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry