RSS feed for chickenstrisps
  • The Upside

    ★★½

  • It

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Sandy Wexler

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • Moonlight

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Balls

    ★★

  • This House Has People in It

    ★★★★

  • Faggots, The Documentary

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★

  • San Andreas

    ★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★

  • Unbroken

    ★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½

  • Unedited Footage of a Bear

    ★★★★

  • V/H/S: Viral

    ★½

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Annabelle

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Hercules

    ★½

  • The Fault in Our Stars

  • The Babadook

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Teen Beach Movie

  • Coda

  • Despicable Me 2

  • The Great Gatsby

  • The Conjuring

    ★★★½

  • Black Mirror: White Bear

    ★★★★½

  • Identity Thief

    ½

  • V/H/S/2

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Rise of the Guardians

  • Pitch Perfect

  • The Master

    ★★

  • ParaNorman

    ★½

  • V/H/S

    ★★

  • Ted

    ★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★

  • The Lorax

    ★½

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★★½