• The Last Dance

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

  • 6 Underground

  • The Irishman

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Domino

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ½

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ½

  • Glass

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • The Image Book

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Blockers

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★½

  • Grass

    ★★★

  • Tempting Devils

    ★★★★

  • Phantom Thread

  • 24 Hours to Live

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★½

  • November Criminals

  • Roman J. Israel, Esq.

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • The Hitman's Bodyguard

    ★½

  • The Dark Tower

    ★½

  • The Beguiled

    ★½

  • Happy End

    ½

  • The Day After

    ★★★½

  • Claire's Camera

    ★★★½

  • Lover for a Day

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

  • Yourself and Yours

    ★★★★

  • The Lost City of Z

    ★★★★½

  • Split

    ★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★½

  • Sully

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★

  • Blood Father

    ★★★½

  • The Neon Demon

  • It's Only the End of the World

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Staying Vertical

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • A Quiet Passion

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Love & Friendship

    ★★★½

  • Joy

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • Spectre

    ★★½

  • Journey to the Shore

    ★★★★

  • The Walk

    ★★½

  • Trumbo

  • The Martian

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★

  • Blood of My Blood

    ★★★★