• Última Cidade

    ★★★

  • Filme Particular

    ★★★

  • A Música Natureza de Léa Freire

    ★★½

  • Paterno

    ★★★½

  • The Visitor

    ★★★

  • Good Girl Jane

    ★★★

  • The Integrity of Joseph Chambers

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★

  • Thin Skin

    ★★½

  • Alan

    ★★

  • Digital Ashes

    ★★★

  • Garotos Ingleses

    ★★★

  • Céu Aberto

    ★★

  • 7 Cortes De Cabelo No Congo

    ★★★

  • Swing and Sway

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Subject

    ★★½

  • Desert Shadows

    ★★

  • Guardado, Hermano

    ★★½

  • Les Yeux Dussous

    ★★★

  • Cielo Rojo (Gigantes de Metal)

    ★½

  • Eneida

    ★★★

  • Mar de Dentro

    ★★½

  • Adeus, Capitão

    ★★★

  • Quando Falta O Ar

    ★★★

  • Solmatalua

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

    ★★★½

  • Ménage

    ★★

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Cesária Évora

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Rewind and Play

    ★★★

  • Further and Further Away

  • No Simple Way Home

    ★★½

  • Jet Lag

    ★★★

  • This House

    ★★★

  • Coma

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Somewhere Over the Chemtrails

    ★★★

  • Everything Will Be OK

    ★★★

  • Poet

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

    ★½

  • Dr. Lucchetti's Macabre Atheneum

    ★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★

  • Extremo Ocidente

    ★★★

  • Grade

    ★★★

  • Panorama

    ★★★

  • Maputo Nakuzandza

    ★★★

  • The Kegelstatt Trio

    ★★★

  • Sessão Bruta

    ★½

  • Navalny

    ★★½

  • Blood

    ★★½

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★★

  • Girl Picture

    ★★

  • Follow the Protocol

    ★★★

  • Piggy

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★½

  • Alice

    ★½

  • Hatching

    ★★½

  • Blooming on the Asphalt

    ★★½