RSS feed for chiefbeef3000
  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • A White, White Day

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Stuber

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Who Is America?

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • BALLiSTIC

  • Incredibles 2

    ★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • A Christmas Prince

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Justice League

    ½

  • How the Beatles Changed the World

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Zama

    ★★★★

  • Death Note

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★½