Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Senior Year

Senior Year

2022
×
★½
Edit this entry  
25
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Edit this entry  
20
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Birdie

Birdie

2021
×
Edit this entry  
16
Man-spider

Man-spider

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Aniksha

Aniksha

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
The Lighthouse Man

The Lighthouse Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everest

Everest

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dog Pound

Dog Pound

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
The Joneses

The Joneses

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Freshmen

The Freshmen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Limitless

Limitless

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Le Brio

Le Brio

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
Glass

Glass

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Dummy

Dummy

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Teeth

Teeth

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Profile

Profile

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry