Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Edit this entry  
23
Bottoms

Bottoms

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Outer Space

Outer Space

1999
×
Edit this entry  
17
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
Edit this entry  
15
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Chambermaid Lynn

The Chambermaid Lynn

2014
×
Edit this entry  
07
To Fool a Thief

To Fool a Thief

2013
×
Edit this entry  
06
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
Edit this entry  
06
The Magic Gloves

The Magic Gloves

2003
×
Edit this entry  
04
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
Edit this entry  
03
10 Days Without Mom

10 Days Without Mom

2017
×
Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Undine

Undine

2020
×
Edit this entry  
19
The Good Intentions

The Good Intentions

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
Edit this entry  
19
The Heist of the Century

The Heist of the Century

2020
×
Edit this entry  
14
Cobweb

Cobweb

2023
×
Edit this entry  
12
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
Edit this entry  
12
Son of the Bride

Son of the Bride

2001
×
Edit this entry  
07
Scare Me

Scare Me

2020
×
Edit this entry  
07
Baghead

Baghead

2008
×
Edit this entry  
06
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
Edit this entry  
06
Little Lies

Little Lies

2022
×
Edit this entry  
05
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
Edit this entry  
05
Pizza, Beer, and Cigarettes

Pizza, Beer, and Cigarettes

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Prom Night

Prom Night

2008
×
Edit this entry  
04
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
Edit this entry  
04
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
Edit this entry  
03
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Don't Owe 100 Times

I Don't Owe 100 Times

1990
×
Edit this entry  
20
Blondi

Blondi

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sleepwalkers

The Sleepwalkers

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Siamese Bond

The Siamese Bond

2020
×
Edit this entry  
16
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Widows of Thursdays

The Widows of Thursdays

2009
×
Edit this entry  
02
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Run Rabbit Run

Run Rabbit Run

2023
×
Edit this entry  
01
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Significant Other

Significant Other

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
The Future

The Future

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
Read the review Edit this entry  
13
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
Read the review Edit this entry