Sort by

f̶o̶r̶m̶e̶r̶ movie enjoyer has logged 52 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Mower Minions

Mower Minions

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vincent

Vincent

1982
×
Edit this entry  
19
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
Edit this entry  
18
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tome of the Unknown

Tome of the Unknown

2013
×
Edit this entry  
15
Cyberbully

Cyberbully

2015
×
★½
Edit this entry  
14
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
Edit this entry  
13
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hidden

Hidden

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★
Edit this entry  
10
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★½
Edit this entry  
08
Copenhagen

Copenhagen

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★
Edit this entry  
06
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Big

Big

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★
Edit this entry  
04
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★½
Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
Edit this entry  
03
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
Edit this entry  
03
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
Edit this entry  
03
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
Edit this entry  
02
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
Edit this entry  
02
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Edit this entry