Sort by

former movie enjoyer has logged 39 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blind Vaysha

Blind Vaysha

2016
×
Edit this entry  
26
Fences

Fences

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Extremis

Extremis

2016
×
Edit this entry  
26
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
XX

XX

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
Edit this entry  
21
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Philomena

Philomena

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Breathe In

Breathe In

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Shut In

Shut In

2016
×
★½
Edit this entry  
15
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
Edit this entry  
15
Nina Forever

Nina Forever

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Invention of Love

Invention of Love

2010
×
Edit this entry  
12
La luna

La luna

2011
×
Edit this entry  
11
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
Edit this entry  
11
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Resident

The Resident

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
Edit this entry  
07
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Emelie

Emelie

2015
×
★★
Edit this entry  
05
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
La luna

La luna

2011
×
Edit this entry  
03
Passion

Passion

2012
×
★★
Edit this entry  
02
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Meadowland

Meadowland

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
Edit this entry