Sort by

former movie enjoyer has logged 40 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
Edit this entry  
26
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
Resolution

Resolution

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★
Edit this entry  
16
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paint It Black

Paint It Black

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
HADES

HADES

2015
×
Edit this entry  
10
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Teeth

Teeth

2007
×
★★½
Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Edit this entry  
04
Landline

Landline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
You Instead

You Instead

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Possession

The Possession

2012
×
★★
Edit this entry  
01
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry