Sort by

former movie enjoyer has logged 29 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

2016
×
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stuart: A Life Backwards

Stuart: A Life Backwards

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Enduring Love

Enduring Love

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Defiance

Defiance

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
13
District 9

District 9

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry