Sort by

movie enjoyer has logged 428 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read prior review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Gemini

Gemini

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Tracks

Tracks

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Stella's Last Weekend

Stella's Last Weekend

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
28 Hotel Rooms

28 Hotel Rooms

2012
×
★★
Edit this entry  
11
Sadie

Sadie

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
Edit this entry