Sort by

Lulu has logged 40 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Woodsman

The Woodsman

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Made

American Made

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Them

Them

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
What Maisie Knew

What Maisie Knew

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Visitor

The Visitor

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
The Light of the Moon

The Light of the Moon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry