Sort by

former movie enjoyer has logged 39 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Tramps

Tramps

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
Edit this entry  
27
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Read prior review Edit this entry  
27
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Edit this entry  
25
The Falling

The Falling

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Void

The Void

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Road

Red Road

2006
×
Edit this entry  
14
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
13
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★★½
Edit this entry  
12
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Signs

Signs

2002
×
★★½
Edit this entry  
08
May

May

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thanks for Sharing

Thanks for Sharing

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Amadeus

Amadeus

1984
×
Edit this entry  
05
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Titan

The Titan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry