Sort by

f̶o̶r̶m̶e̶r̶ movie enjoyer has logged 34 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read prior review Edit this entry  
29
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Maniac

Maniac

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hannibal Buress: Comedy Camisado

Hannibal Buress: Comedy Camisado

2016
×
Edit this entry  
13
Ryan Hamilton: Happy Face

Ryan Hamilton: Happy Face

2017
×
Edit this entry  
12
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
Edit this entry  
11
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Martyrs

Martyrs

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inside

Inside

2007
×
Read the review Edit this entry  
05
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Edit this entry  
04
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Results

Results

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Dude

Dude

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★½
Edit this entry  
02
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
Edit this entry