Sort by

cinéfila... 🕯️ has logged 28 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Like Father

Like Father

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The New World

The New World

2005
×
Edit this entry  
10
A Home at the End of the World

A Home at the End of the World

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★½
Edit this entry  
05
Long Way Back Home

Long Way Back Home

2018
×
Edit this entry  
04
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
02
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry