Sort by

former movie enjoyer has logged 31 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★
Edit this entry  
27
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Genius

Genius

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mirai

Mirai

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Private War

A Private War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mary Goes Round

Mary Goes Round

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
14
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry