Sort by

hesitant movie enjoyer has logged 33 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Fortune Feimster: Sweet & Salty

Fortune Feimster: Sweet & Salty

2020
×
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
This Summer Feeling

This Summer Feeling

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
26
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bones

The Bones

2021
×
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wandering Heart

Wandering Heart

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Katie Says Goodbye

Katie Says Goodbye

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Correspondence

Correspondence

2020
×
Edit this entry  
13
Junior

Junior

2011
×
Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Larks on a String

Larks on a String

1969
×
Edit this entry  
06
Pearls of the Deep

Pearls of the Deep

1966
×
Edit this entry  
05
The Firemen's Ball

The Firemen's Ball

1967
×
Edit this entry  
04
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
Edit this entry  
04
Black Peter

Black Peter

1964
×
Edit this entry  
03
Siberian Lady Macbeth

Siberian Lady Macbeth

1962
×
Edit this entry  
03
Mother Joan of the Angels

Mother Joan of the Angels

1961
×
Edit this entry  
02
Barrier

Barrier

1966
×
Edit this entry  
02
Walkover

Walkover

1965
×
Edit this entry  
01
Identification Marks: None

Identification Marks: None

1964
×
Edit this entry