• Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Prisoners of Love: A Short Documentary

  • Hustle

    ★★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★★

  • i will never remember this sun

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

    ★★★

  • Melting Point

  • Encanto

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★★

  • Industrial 16

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Fridged

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Feet

  • AS WAS THE SKY, SO IS NOW THE TREES

  • Two Distant Strangers

  • Mank

    ★★★★★

  • October Rumbles

  • Lumberjacked

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½