Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
Edit this entry  
07
The Double

The Double

2013
×
Edit this entry  
07
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
Edit this entry  
06
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
Edit this entry  
05
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
X-Men

X-Men

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X2

X2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Primal

Primal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Margaret

Margaret

2011
×
★★½
Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Honkytonk Man

Honkytonk Man

1982
×
★★★★
Edit this entry  
19
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Faraway, So Close!

Faraway, So Close!

1993
×
★★★★
Edit this entry  
14
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry