Sort by

Chase has logged 189 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Passing

Passing

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry