Sort by

Chase has logged 23 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Intent to Destroy: Death, Denial & Depiction

Intent to Destroy: Death, Denial & Depiction

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Piano

The Piano

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Val

Val

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry