• Crimes of the Future

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Belle

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Underground Railroad

  • Save Ralph

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984