Chip has logged 22 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lucy

Lucy

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Grand Seduction

The Grand Seduction

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★
Edit this entry  
16
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Buddy Holly Story

The Buddy Holly Story

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Hell Baby

Hell Baby

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
First Cousin Once Removed

First Cousin Once Removed

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Question 7

Question 7

1961
×
★★
Edit this entry  
03
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★
Edit this entry  
02
Tammy

Tammy

2014
×
★★
Edit this entry