Sort by
  • UFO Sweden

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★½

  • Scrooge: A Christmas Carol

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Loving Adults

    ★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Clark

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Beck 45 - 58 Minutes

    ★★

  • Day by Day

    ★★★½

  • Tuesday Club

    ★★★

  • So Damn Easy Going

    ½

  • The Emigrants

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Bröllop, begravning och dop - filmen

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Red Dot

    ★★★½

  • Beck 41 - Death in Samarra

    ½

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • My Dad Marianne

    ★★★

  • Run Uje Run

    ★★★½

  • Charter

    ★★★½

  • A Piece of My Heart

    ★★★

  • The Summers of IT: Chapter One

  • I'll Be Home for Christmas

    ★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Until Frank Separates Us

    ½

  • The Perfect Patient

    ★★★½

  • Hope

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • My Life as a Comedian

    ★½

  • Babyteeth

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • 438 Days

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Josefin Nilsson - Love Me for Who I Am

  • Swoon

    ½

  • Queen of Hearts

    ★★★★

  • It's All About Love

    ★★

  • Mary Poppins Returns

  • The Grinch

    ★★

  • Kingdom of Sweden

    ★★

  • An Affair

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ½

  • That Time of Year

    ★½

  • The Meg

    ½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • The Unthinkable

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Border

    ★★★

  • Ready Player One

    ½

  • The Cake General

    ★★★½

  • Becoming Astrid

    ★★★

  • Beck 36 - The Thin Ice