• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bubble

  • Windfall

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★

  • The Survivor

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • The Protégé

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★