• The Gigantes

    ★★½

  • Finlandia

    ★★★

  • My Girlfriend Is the Revolution

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Nos hicieron noche

    ★★★

  • El Comediante

    ★★★½

  • Mighty Victoria

    ★★½

  • Daughters of witches

    ★★★

  • Plaza Catedral

    ★★½

  • Diana: The Musical

    ★★

  • Mayfly

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Sounds Like Love

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Outlaws

    ★★★½

  • The Grandmother

    ★★★½

  • Madonna - Madame X

    ★★★½

  • The Noise of Engines

    ★★★

  • Rosa Rosae. A Spanish Civil War Elegy

    ★★★

  • Drunken Birds

    ★★

  • The Survivor

    ★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★½

  • Benediction

    ★★★★

  • The Daughter

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Come From Away

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • As in Heaven

    ★★★

  • Cadejo Blanco

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • The Other Tom

    ★★★

  • The Starling

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Out of Sync

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • True Things

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Encounter

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Becoming Cousteau

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Hole in the Fence

    ★★★

  • After We Fell

    ½

  • Being James Bond

    ★★★★

  • He's All That

  • The Swimmer

    ★★½