Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
More the Merrier

More the Merrier

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Fuga

Fuga

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Live Twice, Love Once

Live Twice, Love Once

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Reconquest

The Reconquest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Elvira I Will Give You My Life But I'm Using It

Elvira I Will Give You My Life But I'm Using It

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Violet

Violet

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
One Red Nose Day and a Wedding

One Red Nose Day and a Wedding

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Gigantes

The Gigantes

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
On a Magical Night

On a Magical Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Drunken Birds

Drunken Birds

2021
×
★★
Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
National Theatre Live: A Streetcar Named Desire

National Theatre Live: A Streetcar Named Desire

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mule Pack Train

The Mule Pack Train

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Nos hicieron noche

Nos hicieron noche

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Loudest Voice

The Loudest Voice

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Noise of Engines

The Noise of Engines

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Love of My Loves

Love of My Loves

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Luchadoras

Luchadoras

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Step Up All In

Step Up All In

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Grandmother

The Grandmother

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Edit this entry