Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday

Friday

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Novice

The Novice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Edit this entry  
05
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Studio 666

Studio 666

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Village

The Village

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hook

Hook

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
SuperBob

SuperBob

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Boy

Boy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
See for Me

See for Me

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Freeway

Freeway

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry