• Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Grudge

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Street Flow

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • One Piece: Stampede

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Glass

  • Escape Room

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Sink or Swim

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★★★½