Chloé has logged 50 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Dinner Game

The Dinner Game

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
30
French Fried Vacation

French Fried Vacation

1978
×
★★★
Edit this entry  
24
French Fried Vacation 2

French Fried Vacation 2

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Street Flow

Street Flow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
14
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Return of the Hero

Return of the Hero

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Paprika

Paprika

2006
×
Edit this entry  
07
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry