Sort by

chloe has logged 40 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
Edit this entry  
23
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★
Edit this entry  
19
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girls Alone

Girls Alone

2003
×
Edit this entry  
13
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Heyday of the Insensitive Bastards

The Heyday of the Insensitive Bastards

2015
×
★★
Edit this entry  
11
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Being Charlie

Being Charlie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Robots

Robots

2005
×
Read the review Edit this entry  
06
Megamind

Megamind

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry