Sort by

chloe has logged 21 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
Read prior review Edit this entry  
25
Brave

Brave

2012
×
★★
Edit this entry  
25
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Father Figures

Father Figures

2017
×
★½
Edit this entry  
13
Dolittle

Dolittle

2020
×
★½
Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Edit this entry