Sort by

chloe has logged 563 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Transformers

Transformers

2007
×
★★½
Edit this entry  
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★
Edit this entry  
31
The Misfits

The Misfits

2021
×
★½
Edit this entry  
30
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
Edit this entry  
30
Russell Howard: Lubricant

Russell Howard: Lubricant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Trolls Holiday in Harmony

Trolls Holiday in Harmony

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Edit this entry  
23
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
23
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Christmas ...Again?!

Christmas ...Again?!

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry