• The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • A Spy Movie

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Curral

    ★★½

  • A Week Away

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Moxie

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★

  • 9,75 Santimetrekare

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The King of Staten Island

  • The Half of It

    ★★★

  • Waiting

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Days

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Malmkrog

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Airplane Mode

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★