Sort by
  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Shadow and Bone - The Afterparty

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • The Maze Runner

    ★★★

  • Divergent

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Lemonade Mouth

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Flipped

    ★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • License to Wed

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★½

  • Barbie as The Princess & the Pauper

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★

  • Bridget Jones's Diary

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★½

  • Hercules

    ★★★½

  • Clueless

    ★★★★

  • Pulp Fiction

  • Dead Poets Society

    ★★★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★