• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

    how did they make the whole family that hot also the soundtrack is bussin

  • Ferris Bueller's Day Off

    Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★

    sloane peterson is so cool. best character moment 🥰

  • Howl's Moving Castle

    Howl's Moving Castle

    ★★★★

    THIS MOVIE IS SO BEAUTIFUL. i want to live in the flower garden!!!!

  • Divergent

    Divergent

    ★★★★

    four stars for four and four only

  • A Quiet Place Part II

    A Quiet Place Part II

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    in memory of dilf krasinski <3 you were missed in this film but cillian murphy made up for it!!!

  • Luca

    Luca

    ★★★★

    can't believe they invented italian people!!!

  • Dead Poets Society

    Dead Poets Society

    ★★★★½

    CHARLIE NUWANDA DALTON PLEASE MARRY ME

  • Pulp Fiction

    Pulp Fiction

    tbh have not watched it. but tbh gotta rate it to piss off pretentious men

  • Raya and the Last Dragon

    Raya and the Last Dragon

    ★★★

    I LOVE THE CAST SM

  • A Quiet Place

    A Quiet Place

    ★★★★

    john krasinski is a DILF.

  • Flipped

    Flipped

    ★★★

    it was cute but imo main guy is insufferable in the first half but makes up for it in the end

  • License to Wed

    License to Wed

    ★★★★

    I FUCKING LOVE THIS MOVIE. JOHN KRASINSKI AND MANDY MOORE AND ROBIN WILLIAMS. ALSO KEVIN, ANGELA, AND KELLY FROM THE OFFICE. 10/10 shitty movie i watch solely for a hot person