• The Batman

  • Turning Red

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • Encanto

  • Pharma Bro

  • Dashcam

  • To Kill the Beast

  • The Game

  • The Starling

  • Out of Sync

  • Sundown

  • The Power of the Dog

  • Pig

  • Titane

  • Three Floors

  • Întregalde

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

  • The Woman in the Window

  • Malcolm & Marie

  • The Dig

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • Visible

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Operation Christmas Drop

    ½

  • The Undoing

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

  • Nocturne

    ★★½

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Beans

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Boy from Medellín

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • New Order

    ★½

  • Notturno

    ★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

  • The Tax Collector

    ½

  • The Ruby

    ★★★★

  • Summerland

  • Ava

  • Get the Hell Out

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • Last Moment of Clarity

  • Capone

  • The Half of It

  • Inheritance

  • Evil Eye

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Gay As in Happy: A Queer Anti-Tragedy

    ★★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • Zola

  • Black Bear

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women