• OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★½

  • Potting Soil

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • A Teacher

  • The Undoing

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • The F**k-It List

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • Waiting

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Stargirl

    ★★★★★

  • The Vanished

  • All the Bright Places

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cats