• Don't Look Up

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Loki

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Someone Great

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • mid90s

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

    ★★★½

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

  • Coco

  • Lady Bird

  • The Song of Sway Lake

    ★★½

  • The Florida Project

  • Hot Summer Nights

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • God's Own Country

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Doctor Strange

  • 20th Century Women

  • 13th

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

  • Moonlight

    ★★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • Miss Stevens

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Holding the Man

  • Inside Out

  • Carol

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • The Diary of a Teenage Girl

  • Interstellar

  • Big Hero 6

  • The Grand Budapest Hotel

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Her

  • Palo Alto

  • This Is the End

  • The Great Gatsby

  • The Way Way Back

  • Kill Your Darlings

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • The Dictator

    ★★★½

  • The Avengers

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows